مزرعه – چراگاه انتقال وزارت خارجه خودروهای لوکس

مزرعه – چراگاه: انتقال وزارت خارجه خودروهای لوکس مبارزه با قاچاق وزارت امور خارجه خودروهای تشریفاتی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار پزشکی شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک

محققان دانشگاه «لوا» آمریکا دریافتند احتمال ابتلای کودکان مبتلا به اوتیسم به آلرژی در مقایسه با سایر کودکان زیاد است. 

شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک

شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک

عبارات مهم : آلرژی

محققان دانشگاه «لوا» آمریکا دریافتند احتمال ابتلای کودکان مبتلا به اوتیسم به آلرژی در مقایسه با سایر کودکان زیاد هست.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، در این تحقیقات اطلاعات مربوط به اوتیسم و آلرژی در حدود 200 هزار کودک 3 تا 17 ساله آمریکایی از طریق مصاحبه با والدین یا قیم آن ها در سال های 1997 تا 2016 میلادی گردآوری شده است است.

بر اساس این تحقیقات میزان ابتلای کودکان اوتیسمی به آلرژی غذایی 11 درصد، آلرژی تنفسی 19 درصد و آلرژی پوستی 17 درصد هست. در حالی که میزان مبتلا شدن به این نوع آلرژی ها در سایر کودکان به ترتیب 4، 12 و 10 درصد است.

شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک

پس از کنترل مجدد اطلاعات و احتساب عوامل دیگر از جمله آموزش، درآمد و مکان زندگی به این نتیجه رسیدند که احتمال ابتلای یک کودک اوتیسمی به آلرژی غذایی بیش از دو برابر یک کودک سالم هست. همچنین احتمال ابتلای این کودکان به آلرژی تنفسی 28 درصد زیاد از سایرین و احتمال ابتلای آن ها به آلرژی پوستی 50 درصد بالاتر از سایرین است.

همچنین بر اساس این تحقیقات، انواع آلرژی می توانند در بروز رفتارهای چالشی از جمله جنبش پذیری و عوض کردن خلق مبتلایان به اوتیسم موثر باشند.

محققان دانشگاه «لوا» آمریکا دریافتند احتمال ابتلای کودکان مبتلا به اوتیسم به آلرژی در مقایسه با سایر کودکان زیاد است. 

این تحقیقات صرفا جهت شناسایی وجود رابطه بین اوتیسم و آلرژی انجام گرفته است و نشانه آن کشف روابط علی و معلولی بین این دو عارضه نبوده هست. به همین علت جهت کشف این روابط باید تحقیقات بیشتری انجام پذیرد.

اوتیسم یک اختلال عصبی است که عملکرد مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. این معلولیت رشدی معمولا در سه سال اول زندگی به طور کامل آشکار می شود. معمولا این سه سال اول، دوره طلایی قلمداد می شود و چنانچه در این دوره مربیان و والدین کودک این عارضه را شناسایی کنند و در صورت درمان و پیگیری می توان کودک را به مدرسه فرستاد و مهارت های زیادی را به او آموخت.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه JAMA Network Open انتشار یافته است.

شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک

واژه های کلیدی: آلرژی | اوتیسم | اوتیسم | کودکان | تحقیقات | کودک اوتیسمی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs