مزرعه – چراگاه انتقال وزارت خارجه خودروهای لوکس

مزرعه – چراگاه: انتقال وزارت خارجه خودروهای لوکس مبارزه با قاچاق وزارت امور خارجه خودروهای تشریفاتی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد / حسن روحانی

رئیس‌جمهور در ابتدای گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم بر برطرف ابهامات مردم تاکید کرد.

اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد / حسن روحانی

حسن روحانی: اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد

عبارات مهم : زلزله

رئیس جمهور در ابتدای گفت وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم بر برطرف ابهامات مردم تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در سومین گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم در دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه امیدوارم در این گفت وگو سوالاتی مطرح شود که به ابهامات و پرسش های مردم پاسخ داده شود در تصویر العمل به پرسشی در زمینه علت وقوع سانحه سانچی اظهار کرد: این اتفاق بسیار تلخ بود و منجر شد که ما 32 عزیز متخصص مان را از دست بدهیم و این جهت ما بسیار تاسف برانگیز بود. من ساعاتی بعد از وقوع اتفاق از آن مطلع شدم که نفتکش با یک کشتی چینی برخورد کرده است که نتیجه آن همان وقت با مسوولان صحبت کردم و فردای آن روز کمیته ای متشکل از وزارت خارجه، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کار به علت خاصی مسئولیت این امر را به عهده گرفته است.

اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد / حسن روحانی

وی افزود: وزارت خارجه مسوولیت برقراری ارتباط با مسوولان چینی و کشورهای اطراف را داشت تا کار امدادی انجام شود تا همه امید ما این بود که آن عزیزان را نجات دهیم ولی با وقوع انفجارهایی در نفتکش این امید ما کاسته شد ولی علی رغم امید کمی که داشتیم، تمام تلاشمان را جهت آنها انجام دادیم و حتی قبل از اینکه تیمی از وزارت کار به چین برود، دو تیم از شرکت ملی نفت و بنادر و کشتیرانی به چین رفتند و ما حتی از نیروی دریایی ارتش هم تیمی را جهت امدادرسانی به آن منطقه بردیم، ولی علی رغم تمام این تلاش ها ما آن عزیزان را از دست دادیم و تاسف بسیاری جهت این عنوان به وجود آمد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید چرایی وقوع اتفاق سانچی و پیگیری های حقوقی آن در کنار پیگیری به خواسته های خانواده های داغدار این اتفاق انجام شود، اظهار کرد: باید به این توصیه اشاره کنم که علت به عهده گرفتن مسوولیت این اتفاق در سطحی از سوی وزارت کار این بود که متاسفانه در دولت های نهم و دهم به خاطر اینکه این دولت ها به بعضی شرکت های عمومی و تامین اجتماعی داشتند، در ازای آن بدهکاری اموالی را به این شرکت ها واگذار کردند که یکی از این اموال نفتکش ها است که در اختیار شرکت تامین اجتماعی است و من از آخرهای دولت یازدهم و اوایل دولت دوازدهم دستور اکید دادم که بنگاه های اقتصادی دستگاه های دولتی به بخش شخصی واگذار شود و این دستگاه ها اگر می خواهند سهامی در بورس داشته باشند، مدیریت بنگاه های اقتصادی را واگذار کنند که به جد این کار را در دولت پیگیری کردیم.

رئیس‌جمهور در ابتدای گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم بر برطرف ابهامات مردم تاکید کرد.

اعلام عزای عمومی و شهید خدمت خواندن کشته شدگان سانچی، شعاری نیست

روحانی در پاسخ به پرسشی در زمینه اینکه اعلام عزای عمومی جهت اتفاق سانچی کار شعاری به نظر می رسد، اظهار کرد: من شعاری بودن این کار را قبول ندارم. هنگامی که دولت به صورت رسمی روزی را عزای عمومی اعلام می کند، نشان دهنده اهمیت مساله است و نیز تشفی خاطری جهت قلوب کسانی می شود که در این اتفاق داغدار شده است اند. من بعد از وقوع این اتفاق نماینده ای را اعزام کردم تا با خانواده های داغدار به صحبت بنشیند و دغدغه ها و خواسته های آنان را دریافت کنند. بنابراین باز هم تاکید می کنم که این دو عنوان که روزی به عنوان عزای عمومی اعلام شود و جانباختگان این اتفاق شهید خدمت نامیده شوند، به هیچ وجه عنوان شعاری نیست.

رییس جمهور تاکید کرد: ما کمیته ای را جهت احقاق حقوقمان در این زمینه تعیین کرده ایم که بناست به کار خود ادامه دهد. باید طبق مقررات جعبه سیاه نفتکش خوانده شود، تیم های عملیاتی کارهای خود را انجام دهند و پیگیری های مورد نیاز نیز صورت گیرد.

در پیگیری به زلزله زدگان کرمانشاه کارها بی نقص نبود

اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد / حسن روحانی

رییس جمهور در ادامه در پاسخ به پرسشی درخصوص برنامه های دولت جهت مقابله با خسارات زلزله اظهار کرد: ما حوادث تلخ و شیرین در کشور داریم که شما حوادث تلخ را ردیف کرده اید. زلزله از پرسشها مهم کشور ماست و زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه نیز به لحاظ قدرت کم سابقه بود که خوشبختانه به علت پیش لرزه بسیاری از مردم از منزل های خود خارج شدند وگرنه تلفات خیلی زیاد از آن بود. البته جان 600 نفری که در این اتفاق جان خود را از دست دادند حائز اهمیت است.

روحانی با بیان اینکه در پیگیری به زلزله زدگان کرمانشاه کار خوبی صورت گرفت، ولی بی نقص نبود، خاطرنشان کرد: از همان لحظات اول زلزله با وزیر کشور صحبت کردم و کمیته ای جهت پیگیری به عنوان تشکیل شد. همان شب تیمی از مسوولان به منطقه اعزام شدند. بخش امداد هم کار بزرگی انجام داد و 7817 نفر از مصدومان را نجات داد و به بیمارستان ها انتقال یافته کرد.

رئیس‌جمهور در ابتدای گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم بر برطرف ابهامات مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: من هنگامی که می خواستم به کرمانشاه بروم بعضی دوستان گفتند چند روز دیگر آنجا بروم، لیکن هنوز منطقه بی نظم بوده و به خاطر اینکه منطقه در لب مرز هست، پرسشها ناامنی هم وجود دارد، ولی من گفتم وزیر کشور و وزیر بهداشت بلافاصله به منطقه بروند و من هم روز بعد رفتم. در سر پل ذهاب محلی مشخص شده است بود که من از ماشین پیاده شوم که در مسیر ساختمان فروریخته ای دیدم که گفتم ماشین بایستد. من از ماشین پیاده شدم و کنار آن ساختمان با مردم صحبت کردم. نزدیک ماشین بلندگو گذاشته بودند تا با مردم صحبت کنم، ولی آنجا بلندی نبود و من مسلط نبودم و جمعیت را نمی دیدم، بنابراین داخل ماشین رفتم تا مسلط باشم تا با مردم صحبت کنم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: سپس به بیمارستانی رفتم که 600 عمل جراحی انجام داده و بعضی پزشکان و پرستاران نیز از خستگی بیهوش شده است بودند. من از همه نیروهای امدادگر، هلال احمر، ارتش و سپاه تقدیر می کنم و البته نواقصی هم وجود داشت.

اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد / حسن روحانی

روحانی با اشاره به اینکه جهت اسکان موقت و اضطراری کارها خوبی انجام شد و کانکس ها هم تحویل داده شد، بیان کرد: بودجه مورد نیاز هم بلافاصله تخصیص داده شده است هست. با این وجود کشور عزیزمان ایران روی خط زلزله است و شما این روزها می بینید که از شمال تا جنوب کشور زلزله داریم، بنابراین ما باید محل سکونت مردم را آماده کنیم تا خسارات و تلفات این حوادث کم شود. طرحی در گذشته راجع به مقاوم سازی ساختمان ها وجود داشت که هرجا این طرح به دقت پیاده و بر آن نظارت شده است هست، ساختمان ها مقاومت کرده اند، ولی جایی این طرح رعایت نشده و نظارتی هم وجود نداشته، با چالش روبه رو شده است ایم. یکی از طرح های در بودجه 97 در نظر گرفته ایم راجع به مقاوم سازی ساختمان هاست. البته نخستین تصمیم گیری از سال 93 شروع و مقرراتی وضع شد.

وی تاکید کرد: در ماه های آینده مردم شاهد تلاش مضاعفی در این زمینه خواهند بود. مردم بدون پرداخت هزینه به ساختمان های تازه می آیند و ساختمان های قدیم آنها نیز تخریب می شود و به پارک یا فضایی جهت زندگی مردم تبدیل می شود. توسعه گر هم که ساختمان ها را می سازد معادل آن ساختمان دیگری که در اختیارش قرار داده می شود می سازد تا در سایه ساخت آن ساختمان دیگر خرج خودش را در بیاورد و به سود برسد. در ساختمان معادل تسهیلاتی در نظر می گیریم و تضمین می کنیم ساختمان سریع فروش برود. تسهیلات ارزان قیمت هم در نظر می گیریم. از بانک ها ،صندوق توسعه و بودجه هم استفاده می کنیم.

رییس جمهور ادامه داد: نخستین کلنگ این طرح در دهه فجر امسال در بعضی شهرستان ها زده می شود. این اقدام مبارکی است جهت مقاوم سازی ساختمان ها که البته جهت رفاه و اشتغال مردم هم مزایایی دارد.

سخنان روحانی در مورد مسکن مهر:

مسکن مهر چون در بعضی جاها خارج از شهر است و امکانات اولیه مثل آب و برق و گاز و بزرگراه ندارد موردانتقاد بوده؛ نمی شود یک قوطی درست کنیم و بگوییم این منزل هست؛ این که منزل نیست یک سرپناه موقتی است.

در بازسازی مسکن مناطق فرسوده این پرسشها وجود ندارد. این منزل ها خراب می شود و امکاناتی در اختیار محلات قرار می گیرد که امکانات خوبی داشته باشد.

پرونده مسکن مهر به زودی بسته می شود و گرچه این طرح مشکلاتی دارد ولی دولت متعهد است این پروژه را تکمیل کند.

سخنان روحانی در مورد قیمت ارز:

وعده دولت به مردم این است که ارز مورد نیاز کشور را تامین کند.

خوشبختانه درآمد ارزی ما زیاد از مخارج ارزی هست. تاپایان سال در مجموع ۹۰ میلیارد دلار درآمد نفتی و غیر نفتی کشور است و مخارج ما روی هم حدود ۷۰ یا ۷۵ میلیارد خواهد بود.

سال آینده درآمد ارزی ما از امسال هم زیاد می شود.

ما قاچاق را از ۲۰ میلیارد دلار به ۱۲ میلیارد رساندیم ولی یک میلیارد هم زیاد است و هر لحظه با انواع قاچاق مبارزه کنیم و کارهای مختلفی انجام دهیم.

اینکه در چهار سال از ۲۰ به ۱۲ میلیارد رسیدیم یعنی کارها موثری انجام شده است و این راه باید ادامه یابد.

پاسخ به شایعات مبنی بر اوج بردن قیمت ارز جهت تامین کسری بودجه دولت:

هیچ وقت به نفع دولت نیست که قیمت دلار را اوج ببرد تا کسری بودجه جبران شود.

ما از ابتدای سال بودجه را آینده نگری می کنیم و دولت هرگز دنبال این نیست که کسری بودجه را از طریق زیاد کردن قیمت ارز جبران کند.

روحانی: اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد

اساس برنامه ما امنیت و آرامش و آزادی و پیشرفت بوده و پای قول هایی که به مردم در انتخابات دادیم ایستادیم.

اعتراض و انتقاد اشکال ندارد و حتی تظاهرات در خیابان هم اشکال ندارد.

چیزی که مردم را دلواپس می کند تنش و ناامنی است.

الحمدلله کشور ما در میان کشورهای منطقه هر لحظه آرام بوده ولی این نوسانات ارزی برطرف می شود.

هدف ما آزادی و آرامش مردم هست. مردم در آرامش می توانند خلاقیت داشته باشند.

این شکوفایی در فضایی آزاد و آرام و امن در کشور ما اتفاق می افتد و دولت هم دنبال همین است و نوسانات ارز برطرف خواهد شد.

روحانی راجع به پدیده گرد و غبار جنوب کشور:

این مسئله مهمی جهت کشور ماست. در پایتخت کشور عزیزمان ایران و چند شهر دیگر هم آلودگی هوا جهت مردم دردسر ساز شده است است.

همان طور که زلزله به ما می گوید ساختمان ها را باید محکم کنیم آلودگی و ریزگرد هم به ما می گوید باید به محیط زیست پیگیری کنیم.

مقابله با ریزگرد که منشأ داخلی دارد شروع شده است ولی کاری طولانی مدت است.

درباره منشأ خارجی ریزگرد هم باید با دولت های منطقه همکاری کنیم.

تاکنون ۵ هزار هکتار در جنوب شرق خوزستان نهال کاری شده است است و تا آخر سال، ۳۰ هزار هکتار دیگر نیز نهال کاری خواهد شد.

برای آبرسانی آن هم از کارون کانال بزرگی به طول ۴۷ کیلومتر کشیده شده است که وزیر کشاورزی جهت افتتاح آن به جنوب کشور سفر کرده هست. این کانال جهت آبیاری نهال ها و مرطوب کردن خاک هست.

برای اصلاح محیط زیست نیاز به پول داریم؛ نیاز به پول، سیاست خارجی و مالچ پاشی وجود دارد.

باید به این کارها سرعت بخشید و به همین علت در بودجه ۹۷، بودجه مقابله با ریزگردها آینده نگری شده است که باید برود در صحن علنی مجلس تا تصویب شود.

به مردم قول می دهم که ما این بودجه را به هر قیمتی که باشد تامین خواهیم کرد و مجلس هم در این زمینه با ما همکاری می کند.

روحانی راجع به صندوق ها مالی اعتباری:

برخی از این صندوق های اعتباری از دهه ۸۰ و بعضاً بدون داشتن مجوز شروع به فعالیت کردند.

اگر بانک یا صندوقی خلاف قیمت متعارف قول سود داد باید مردم احساس خطر کنند.

این موسسات جهت جذب پول، علی رغم مقررات قول پرداخت سود اوج دادند تا اینکه رسیدیم به این مشکل؛ ولی به هرحال مردم به آن صندوق اعتماد کرده اند و دولت باید آن را جبران کند.

دولت پولی از خود ندارد و از جیب مردم این کار را می کند؛ تاکنون بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان بانک مرکزی پول گذاشته تا پرسشها ۹۸ درصد معترضان برمبنای یک سود متعادل حل شود.

این فشار زیادی به دولت است که البته ما دنبال حل باقی معضل هستیم و با قوای دیگر جلسات متعددی داشتیم تا این معضل را حل کنیم.

باید بدانیم هنگامی که می گوییم دولت باید حل کند، یعنی مردم؛ این پول ملت است.

واژه های کلیدی: زلزله | ساختمان | حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs