مزرعه – چراگاه انتقال وزارت خارجه خودروهای لوکس

مزرعه – چراگاه: انتقال وزارت خارجه خودروهای لوکس مبارزه با قاچاق وزارت امور خارجه خودروهای تشریفاتی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اروپا جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران جذاب‌تر هست، ولی … ، مسابقه روس

نیکلای کوزنف در المانیتور نوشت: بیژن زنگنه وزیر نفت کشور عزیزمان ایران در 23 جولای جهت مذاکره با همتای خود الکساندر نواک به مسکو سفر کرد. هر دو در مورد همکاری د

اروپا جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران جذاب‌تر هست، ولی ... ، مسابقه روس

مسابقه روسیه و اروپا جهت جلب اعتماد کشور عزیزمان ایران در وقت تحریم آمریکا / اروپا جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران جالب تر هست، ولی …

عبارات مهم : اروپا

نیکلای کوزنف در المانیتور نوشت: بیژن زنگنه وزیر نفت کشور عزیزمان ایران در 23 جولای جهت مذاکره با همتای خود الکساندر نواک به مسکو سفر کرد. هر دو در مورد همکاری در انجمن کشورهای صادرکننده گاز و طرح های روسیه جهت تبدیل اوپک پلاس به یک توافق دائمی بایکدیگر بحث کردند.

به گزارش گزینش ، المانیتور ادامه داد: علی رغم ناامیدی پایتخت کشور عزیزمان ایران از رهبران اروپایی، ولی همچنان کشور عزیزمان ایران به این ایده نرسیده که اتحادیه اروپا در رهایی یا کم کردن فشار های تحریمی آمریکا ناتوان هست. با این حال پایتخت کشور عزیزمان ایران به طور فعال در حال پیگیری پلن B است: اگر بروکسل در نهایت در دستیابی به نشانه خود موفق نشود، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران می تواند تماس و ارتباطات خود با روسیه که خواهان حضور گسترده در اقتصاد کشور عزیزمان ایران است زیاد کردن دهد.

در نگاه تهران، اروپا از لحاظ اقتصادی و سیاسی بسیار جالب تر از روسیه است و علاوه بر این ، کشورهای اروپایی نسبت به روسیه در حافظه تاریخی ایرانیان از جایگاه بهتری برخوردار هستند. ولی در مرحله عمل این مسئله با پیچیدگی بیشتری همراه هست. کشورهای اروپایی جهت کمک به پایتخت کشور عزیزمان ایران و مقابله با فشارهای تحریمی آمریکا، دو ابتکار را مطرح کرده اند:

اروپا جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران جذاب‌تر هست، ولی … ، مسابقه روس

ابتکار اول کاملا سیاسی است که در آن اتحادیه اروپا درصدد حفظ و تضمین بقایای برجام هست. آن ها درصدد هستند با انجام مذاکرات با کشور عزیزمان ایران در خصوص پرسشها منطقه ای نشان دهند که پایتخت کشور عزیزمان ایران یک بازیگر موثر جامعه بین المللی است و آمریکا را از وقت معرفی کشور عزیزمان ایران به عنوان دولت سرکش محروم کنند. در این راستا می توان به مذاکرات بین اتحادیه اروپا و کشور عزیزمان ایران در مسئله یمن در ماه فوریه به عنوان بخشی از این طرح اشاره کرد.

اما ابتکار دوم کاملا اقتصادی هست. اگر چه آن ها قادر نیستند تا از خروج شرکت های بزرگ از کشور عزیزمان ایران جلوگیری کنند ولی آن ها قصد دارند که شرکت های کوچک و میانگین که ارتباطات کمی با بازار آمریکا دارند را تشویق کنند تا وارد کشور عزیزمان ایران شوند. ولی این ابتکار با تعدادی مسئله همراه است: نخست هر ابتکاری وقت بر است و به صورت فوری حل نخواهد شد. در واقع در کوتاه مدت کشورهای اروپایی در برابر تحریم های آمریکا نمی توانند هیچ اقدامی را انجام دهند و تنها می توانند از منظر اخلاقی و جهت حفظ کشور عزیزمان ایران در برجام ، منشتر شدن بیانیه های سیاسی از این کشور حمایت کنند. در برابر هم هر چه حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران زیاد منتظر کمک های اروپایی باشد، شانس او جهت پیروزی جانشین مورد علاقه اش در انتخابات ریاست جمهوری بعدی کم کردن پیدا می کند.

نیکلای کوزنف در المانیتور نوشت: بیژن زنگنه وزیر نفت کشور عزیزمان ایران در 23 جولای جهت مذاکره با همتای خود الکساندر نواک به مسکو سفر کرد. هر دو در مورد همکاری د

دوم این که ، پایتخت کشور عزیزمان ایران به وضوح آمادگی خودش را جهت گفتگو در مورد پرسشها منطقه ای با اتحادیه اروپا اعلام کرده هست، ولی مشخص نیست که چقدر این کشور جهت دستیابی به توافقات نهایی آماده است و این که آیا امتیازات آن ها سایر بازیگران خاورمیانه مانند عربستان سعودی و اسرائیل را راضی خواهد کرد و همچنین مشخص نیست که آیا دولت ترامپ آن را می پذیرد یا خیر.

سوم این که کارها اقتصادی نشانگر آخرین راه حل هست. شرکت های تجاری میانگین و کوچک جهت کم کردن فشارهای تحریمی آمریکا به کشور عزیزمان ایران می آیند. ولی این برنامه ممکن است با اعمال تحریم های ثانویه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران و شرکت های اروپایی پرسشها بیشتری را جهت تسهیل تبادلات اقتصادی و مالی بین اتحادیه اروپا و کشور عزیزمان ایران ایجاد کند.

در نهایت، معیارهای اتخاذ شده است از سوی اتحادیه اروپا جهت کمک به کشور عزیزمان ایران به عنوان اقدام یکسان اروپا اجرا خواهد شد. به عبارت دیگر اعضای اتحادیه اروپا باید نخست در این مورد به اجماع درونی دست پیدا کنند. با این وجود، تفاوت آشکاری در انگیزه و مواضع بازیگران اروپایی در برابر کشور عزیزمان ایران وجود دارد و این مسئله به اجرای سریع یک برنامه یکسان به وسیله اتحادیه اروپا کمکی نمی کند.کشورهایی مانند ایتالیا، اسپانیا، یونان و دانمارک اصالتا به حفظ روابط با کشور عزیزمان ایران به علت انگیزه های اقتصادی علاقه مند هستند ولی در برابر جهت کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش و انگلیس محرک های سیاسی در تعیین رویکردهای این کشور به پایتخت کشور عزیزمان ایران از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. در کل اروپایی جهت این که بتواند یک برنامه موثر عملی را به اجرا در بیاورند ، راهی طولانی در پیش دارند.

اروپا جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران جذاب‌تر هست، ولی … ، مسابقه روس

این محاسبات به مسکو در ایجاد گزینه های خود جهت همکاری نزدیک تر با کشور عزیزمان ایران کمک می کند. دیدار این ماه علی اکبر ولایتی مشاور ارشد رهبر کشور عزیزمان ایران به مسکو، نه تنها خبر های سیاسی را ابلاغ کرد بلکه همچنین قصد داشت تا در مورد اوضاع برجام و گزینه های موجود جهت کمک به توسعه بخش نفتی و تضمین صادرات آن با همتایان روسی گفتگو کند. بیانات ولایتی در مورد آمادگی روسیه جهت سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در صنعت نفت و گاز کشور عزیزمان ایران باعث ایجاد جنجال هایی در داخل گردید. ولی مقامات روسیه بعدا به علت این که با این اقدام ، تحریم های آمریکا را نقض می کرد، از هر گونه گونه اظهارنظر خودداری کردند. در عوض آن ها بر آمادگی خود جهت ادامه معامله نفت با کالا تاکید کردند.

این گونه بیانات با تصویر العمل منفی کشور عزیزمان ایران روبرو شد و بعضی از سیاستمداران کشور عزیزمان ایران چنین معامله را نشانه نقض استقلال کشور عزیزمان ایران دانستند. در نتیجه محمد جواد ظریف مجبور شد که چنین توافقی را انکار کند، هر چند که او به گزینه های دیگر و بزرگتر جهت همکاری کشور عزیزمان ایران با روسیه اشاره کرد. بنابراین این مناسبت بر برنامه های مسکو و پایتخت کشور عزیزمان ایران در همکاری در حوزه نفتی و گازی تاثیری نگذاشت.

نیکلای کوزنف در المانیتور نوشت: بیژن زنگنه وزیر نفت کشور عزیزمان ایران در 23 جولای جهت مذاکره با همتای خود الکساندر نواک به مسکو سفر کرد. هر دو در مورد همکاری د

حتی قبل از سفر ولایتی به مسکو، گاز پروم از دور جدیدی از مذاکرات با مقامات کشور عزیزمان ایران در زمینه همکاری در توسعه 4 میدان گازی کیش، پارس شمالی، فرزاد ای و فرزاد بی خبر دادند. علاوه بر این، گازپروم به مذاکرات خود با طرف کشور عزیزمان ایران در مورد همکاری یکسان گاز ال ان جی ادامه دادند. این مذاکرات همچنین مشمول بر مباحثاتی در خصوص ایجاد یک شرکت یکسان ایرانی – روسی جهت ساخت و راه اندازی یک خط لوله کشور عزیزمان ایران – پاکستان – هند می شود. آخرین دیدار وزیر نفت کشور عزیزمان ایران به مسکو نشانه دیگری است که روسیه و کشور عزیزمان ایران به طور پیوسته در حال بررسی گزینه های سودمند در این حوزه هستند.

بنابراین عقیده روسیه این است که توانایی کشور عزیزمان ایران را جهت صادرات حداقل بخشی از نفت این کشور به بازار را تضمین کند و این یک سیگنال مشخصی به پایتخت کشور عزیزمان ایران و سایرین است که آن ها قصد ندارد از پیشنهادات ترامپ به اوپک و سایر تولیدکنندگان جهت جبران کم کردن صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به بازار را جبران کنند. در کل ، در حالی که ظرفیت های اقتصادی و سیاسی اتحادیه اروپا نیرومند تر از روسیه است ولی مسکو جهت کمک به پایتخت کشور عزیزمان ایران در مقابله با تحریم های ایالات متحده آمریکا از آمادگی بیشتری برخوردار است.

اروپا جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران جذاب‌تر هست، ولی … ، مسابقه روس

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | روسیه | سیاسی | آمریکا | ایرانی | اقتصادی | ایرانیان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs